Brovarnia Hotelu Gdańsk

Znakomity mini-browar stanowi wspaniałe uzupełnienie butikowego kompleksu i niezwykłą atrakcję dla gości Hotelu Gdańsk, którzy mają u nas okazję do skosztowania najlepszego Piwa w Polsce. Taki tytuł zdobyło piwo Starogdańskie na prestiżowym Konkursie Piw w Żywcu 2011. 

W naszym browarze zawsze dzieje się coś ciekawego. Przynajmniej trzy razy w tygodniu zapraszamy na muzykę na żywo. Na życzenie gości organizujemy seminaria piwne, które prowadzi nasz piwowar. Seminarium, w połączeniu z uroczystym odbiciem beczki przez wyróżnioną w Państwa gronie osobę, uatrakcyjni każdą prywatną uroczystość lub firmową imprezę. Kilka razy w roku zapraszamy na premiery specjalnych piw uwarzonych w limitowanych ilościach, których nie spróbują Państwo w żadnym innym miejscu.


Warzymy trzy gatunki pysznego gdańskiego piwa – Złoto Brovarni, Starogdańskie i Pszeniczne. Do ich produkcji używamy jedynie wody, wysokojakościowego słodu z jęczmienia i pszenicy, chmielu oraz drożdży. Nasze gatunki piwa są naturalne i bez jakichkolwiek konserwantów, dzięki czemu odznaczają się wyśmienitym smakiem i oryginalnym kolorytem.

Kierujemy się najstarszą na świecie, obowiązującą do czasów obecnych, normą prawną dotyczącą żywności – tzw. „Bayerisches Reinheitsgebot”. To Bawarskie Prawo Czystości ogłoszone 23 kwietnia 1516 przez Księcia Wilhelma IV w mieście Ingolstadt (Bawaria), głosiło co następuje:

„(…) W szczególności chcemy, by odtąd pod każdym względem w naszych miastach , wsiach i targowiskach do żadnego piwa nie używano i nie dodawano nic innego niż jęczmienia, chmielu i wody(…).  Kto to zarządzenie świadomie naruszy i nie wykona, ten przez odpowiednią sądową zwierzchność ukarany zostanie konfiskatą piwa.” 


Piwo Brovarnia Pszeniczne najlepszym piwem w Polsce

Piwo Brovarnia Gdańsk Pszeniczne zdobyło I miejsce na Konkursie Piw w Żywcu 2014 i tym samym zostało uznane za Najlepsze Piwo Pszeniczne w Polsce. Wyboru dokonało jury, składające się z międzynarodowych ekspertów i sław światowego piwowarstwa.

Piwowarzy Brovarni Gdańsk, będącej częścią Butikowego Kompleksu Hotel Gdańsk, po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Piw w Żywcu.  Warzone w Brovarni Gdańsk piwo ciemne Starogdańskie w 2011 roku zdobyło tytuł Najlepszego Piwa Ciemnego w Polsce, natomiast Piwo Brovarnia Pszeniczne, zanim w tym roku zostało Mistrzem, w poprzednim konkursie zajęło wysokie drugie miejsce.

Brovarnia Pszeniczne to unikalny styl piwa, który łączy w sobie kluczowe cechy piwa idealnego. Dzięki zawartości słodów pszenicznych i technologii górnej fermentacji piwo to charakteryzuje się niezwykle oryginalnym bukietem zapachowym. Owoce, goździki i delikatne nuty chmielowe sprawiają, że piwo to jak żadne inne orzeźwia i jednocześnie syci zmysły. Drobne, musujące nagazowanie piwa połączone z wyraźnym cierpkim posmakiem sprawia, że piwo Brovarnia Pszeniczne idealnie nadaje się do tonowania letnich upałów jednak równie dobrze podkreśla smak potraw o delikatnym, złożonym smaku.

W tegorocznym Konkursie Piw w Żywcu startowało aż kilkadziesiąt piw z browarów z całej Polski. Pierwsze miejsce dla Piwa pszenicznego, kolejny tytuł Najlepszego Piwa w Polsce, udowadnia że piwa w Brovarni Hotelu Gdańsk są niezmiennie wysoko oceniane – zarówno  przez gości Brovarni Gdańsk, jak i znawców piwa na prestiżowych konkursach.


Oktoberfest w Brovarni 

Brovarnia Gdańsk co roku we wrześniu i październiku zaprasza na wyjątkową imprezę, Oktoberfest. Brovarnia przenosi w tym czasie atmosferę namiotu piwnego z Monachium do swoich wnętrz, dzięki czemu wcale nie trzeba jechać do Niemiec, aby poczuć niezwykły klimat tego największego na świecie piwnego święta.

Gdańskie Dożynki Piwne - okazja do wspaniałej zabawy i degustacji najlepszych dań i wyjątkowego piwa !

Specjalne limitowane Piwo Oktoberfest, uwarzone przez naszego piwowara na tę okazję, to piwo z gatunku amber lager, o delikatnym karmelowym posmaku. Tradycyjnie już, każdego roku może napić się wyjątkowego piwa w 1-litrowych kuflach oraz zakupić je w litrowych butelkach ze specjalną kolekcjonerską etykietą Oktoberfest.

W czasie Oktoberfest obsługa Brovarni w tradycyjnych bawarskich strojach serwuje starogdańskie i bawarskie specjały kulinarne takie, jak golonkę po bawarsku zapiekaną w ciemnym piwie Starogdańskim lub bawarskie kiełbaski ze słodką musztardą. Rozbrzmiewająca na co dzień w Brovarni muzyka na żywo w czasie Oktoberfest przybiera bawarski biesiadny klimat, a tematyczne dekoracje tworzą wyjątkowe otoczenie.

Oktoberfest to największa impreza piwna na świecie. Odbywa się co roku w Monachium na powierzchni 31 ha i trwa nieprzerwanie przez 18 dni. Każdego roku odwiedza ją aż 6 milionów gości ze wszystkich kontynentów. Tradycja sięga już prawie 200 lat, kiedy to 12 października 1810 roku, późniejszy król bawarski Ludwik I, poślubił księżną Teresę z Saksonii. Trwające 5 dni uroczystości weselne, odbywały się na dużej łące poza Monachium i zakończone zostały wyścigami konnymi. W kolejnych latach powtarzano wyścigi, którym towarzyszyła coraz większa impreza, aż w końcu stała się największym świętem ludowym na świecie.

 

 

Oferty specjalne

Zaplanuj swój pobyt w Hotelu Gdańsk dostając więcej za mniej

Obiady weselnew Restauracji Hotel Gdańsk

oferta specjalna
Wyjątkowy dzień wymaga wyjątkowej oprawy, o którą w Restauracji Hotel Gdańsk dbamy z największym przywiązaniem do szczegółów...

Więcej

Komuniew Restauracji Hotel Gdańsk

oferta specjalna
Serdecznie zapraszamy do zorganizowania przyjęcia komunijnego w naszej Restauracji Hotel Gdańsk...

Więcej

Chrzcinyw Hotelu Gdańsk Boutique

oferta specjalna
Zapraszamy do organizacji w Hotelu Gdańsk wyjątkowego przyjęcia z okazji Chrzcin...

Więcej
Zobacz wszystkie oferty
Hotele GdańskHotelHotel GdańskHotelTwitterInstagram