Info o Euro 2012

Hotel Gdańsk – Oficjalne Centrum Transferowe Hiszpanów - Drużyny Mistrzów Europy 2012.

Hotel Gdańsk w Gdańsku był oficjalnym centrum transferowym drużyny Hiszpani podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Butikowy kompleks Hotel Gdańsk SUPERIOR to jedyny hotel transferowy w Gdańsku, jeden z dwóch z takich centrów w Trójmieście. Został wybrany spośród 160 zgłoszeń nadesłanych do UEFA. Przedstawiciele drużyny w czasie wizyt w Gdańsku zdecydowali o tym, że będzie to najlepszy hotel dla ich drużyny na pobyty tuż przed meczami.

Drużyna Hiszpanii rozegrała wszystkie trzy mecze w swojej grupie w Gdańsku i przez 10 dni gościła w Hotelu Gdańsk.

 


09.07.2012
Drużyna Hiszpanii przekazała za pośrednictwem Hotelu Gdańsk pamiątki podpisane przez zawodników, są to : flaga Hiszpanii, piłka i zdjęcie drużyny.

Uroczyste przekazanie tych przedmiotów nastąpiło w dniu dzisiejszym na patio Hotelu Gdańsk. Przyjmując pamiątki Pani Jolanta Kwaśniewska wyraziła nadzieję, iż pieniądze uzyskane z licytacji piłki pomogą w rozbudowie Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2002 roku, w ramach programu "One muszą żyć" Fundacja doprowadziła do budowy całkowicie nowej, wolnostojącej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Akademii Medycznej w Gdańsku,  w miejsce dotychczas funkcjonującego, ciasnego i mało przyjaznego dzieciom oddziału onkologicznego. W chwili obecnej Fundacja stara się zgromadzić środki na dalszą rozbudowę tego obiektu.

Drużyna Hiszpanii - pamiątki


Maskotka Gdańskiego Lwa - na szczęście

Maskotkę Gdańskiego Lwa z podkową na szczęście otrzymała Drużyna Hiszpanii w dniu swojego przyjazdu do Gdańska i Hotelu Gdańsk. Maskotka przekazana została przez Prezesa Romana Kindę i Dyrektor Hotelu Karolinę Wójcik na ręce kapitana Drużyny Hiszpanów Ikera Casillasa. Przekazując maskotkę Gdańskiego Lwa marzyliśmy o finale Polska-Hiszpania. Gdy Polacy odpadli z rozgrywek, kibicowaliśmy naszym gościom - Hiszpanom z nadzieją, że Gdański Lew z podkową na szczęście pomoże im w zdobyciu kolejnego tytułu Mistrzów Europy w Piłce Nożnej . Ta pamiątkowa maskotka miała z pewnością swój skromny udział w zwycięstwie Hiszpanów nad Włochami (4:0) w meczu finałowym Mistrzostw Europy 2012 w Piłce Nożnej.
Drużyna Hiszpanii w Hotelu Gdańsk - Lew
Przed swoim wyjazdem do Kijowa Mistrzowie  przekazali za pośrednictwem Hotelu Gdańsk podpisane flagi i piłki. Trafią one między innymi do Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, Prezydenta Lecha Wałęsy  i  Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dziś wiemy, że są to wyjątkowo cenne pamiątki z historycznego już pobytu Drużyny Hiszpanii w naszym hotelu. Z pobytu w Gdańsku trzykrotnych Mistrzów w piłce nożnej : Mistrzów Europy z roku 2008 , Mistrzów Świata z roku 2010 i ponownie Mistrzów Europy z roku 2012. Przed tą drużyną nie udało się to nikomu innemu na świecie.

Drużyna Hiszpanii w Hotelu Gdańsk SUPERIOR

Tłumnie witana przez kibiców hiszpańskich, polskich, mieszkańców miasta i liczne media z całego świata, drużyna pojawiła się w hotelu w samo południe. Ze strony Hotelu oficjalnie przywitana została przez Pana Prezesa Romana Kindę, Panią Dyrektor Karolinę Wójcik i przedstawicieli wszystkich działów operacyjnych Hotelu Gdańsk.
» więcej


Shakira w Hotelu Gdańsk

Shakira, kolumbijska piosenkarka i  narzeczona hiszpańskiego obrońcy Drużyny Hiszpanii Gerarda Pique, do Gdańska przyjechała w towarzystwie innych pań związanych z piłkarzami hiszpańskiej reprezentacji, m. in Sary Carbonero, dziennikarki sportowej, narzeczonej Ikera Casillasa.
Jej pojawienie się w Hotelu Gdańsk wywołało poruszenie nie mniejsze niż przyjazd samej Drużyny.
Pozostałym Piłkarzom w pomeczowej kolacji w Hotelu Gdańsk, wydanej przez trenera drużyny, Vicenta del Bosque towarzyszyły nie tylko żony i narzeczone, ale również inni członkowie rodzin i przyjaciele. Wszyscy bawili się wyśmienicie do białego rana.


http://www.tvn24.pl/euro-2012,61,m/shakira,257180.html

Price of the day
Phone
Hotele GdańskHotelHotel GdańskHotelTwitterInstagram