Zwiedzanie Gdańska

Ponad tysiącletni Gdańsk od zawsze był miastem niezwykłym, którego burzliwa historia uczyniła je jednym z najważniejszych miejsc na mapie Europy. Stolica "Złota Bałtyku”, przyciągała bursztynowych kupców, a bliskość morza zachęcała do odwiedzin spragnionych wypoczynku. Miasto ma do zaoferowania niezliczone atrakcje dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach, jednak wszystkich z pewnością oczaruje w równym stopniu. Wiele z tych atrakcji znajduje się w pobliżu Hotelu Gdańsk.

Serce Gdańska stanowi Stare Miasto, w którego samym centrum położony jest nasz butikowy kompleks. Ulica Długa oraz otaczające ją mniejsze uliczki wypełnione kamieniczkami, tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Będąc w Gdańsku warto wspiąć się na wieżę największego ceglanego kościoła w Europie, Bazyliki Mariackiej, i zachwycić wspaniałą panoramą miasta.
bazylikamariacka.gdansk.pl/

Najstarszy zachowany w Europie dźwig portowy, pochodzący z XV wieku i widoczny z okien hotelu Żuraw, to symbol Gdańska, którego również nie sposób pominąć na trasie zwiedzania.
http://www.nmm.pl/zuraw

Price of the day
Phone
Hotele GdańskHotelHotel GdańskHotelTwitterInstagram